Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówRefundacja okularów wolna od podatku

Zgodnie z interpretacją ogólną z dnia 16 marca 2011 roku, Minister Finansów podał, że świadczenie ze strony pracodawcy w postaci okularów korekcyjnych oraz soczewek kontaktowych, korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez względu na to czy faktura wystawiona jest na pracodawcę czy na pracownika i bez limimtów cenowych. Zapraszamy do zapoznania się treścią interpretacji.Pracodawca zapłaci za Twoje okulary

Zgodnie z przepisem § 8 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. Nr 148, poz. 973), każdy pracodawca jest obowiązany zapewnić każdej osobie zatrudnionej, w tym praktykantom i stażystom, na stanowiskach z monitorami ekranowymi profilaktyczną opiekę zdrowotną, w tym okulary korygujące wzrok, zgodne z zaleceniem lekarza.


UWAGA - nowa sekcja w naszym Serwisie

Na liczne zapytania i prośby ze strony internautów- użytkowników soczewek kontaktowych- rozszerzamy zakres informacji w naszym Serwisie i udostępniamy do Waszej dyspozycji nową sekcję pt. "Pielęgnacja soczewek kontaktowych".Wyniki Ankiety "Edycja Specjalna ESL"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami specjalnej edycji ankiety przeznaczonej dla milośników gier komputerowych. Ankietę, którą przeprowadziliśmy przy współpracy z Ligą ESL, wypełniło 548 osób.

http://www.esl.eu/pl/news/93823/Podsumowanie-ankiety/Badania wzroku podczas finałów ESL Pro Series

Dnia 13 marca 2009, podczas finałów sezonu ESL Pro Series w warszawskiej Stodole, nasz Serwis, firma Essilor-producent soczewek okularowych oraz ESL Poland, przeprowdziliśmy badania przesiewowe wzroku fanów gier komputerowych. Okazało się, że u wiekszości badanych narząd wzroku w trakcie patrzenia w dal nie powraca do stanu spoczynku lecz trwa w napięciu. Stan ten, określany jako skurcz akomodacji, prowadzi do nasilającego się bólu głowy lub oczu – podstawowego objawu Syndromu Widzenia Komputerowego. Prawdziwy problem został zdiagnozowany testem forii. Wśród 23 badanych osób aż 13 uzyskało w tym teście wynik nieprawidłowy. Poznaj wnioski autorstwa Rafała Kierysa i obejrzyj galerię zdjęć!

 Wyniki Ankiety

Ankietę "Ergonomia Oka" umieszczoną na stronach naszego Serwsiu, dzięki uprzejmości webankieta.pl, wypełniło 325 internautów. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy poświęcili na to swój cenny czas. Wyniki pokazują, że niestety, mimo użytkowania nowoczesnych monitorów LCD oraz soczewek okularowych z powłoką antyrefleksyjną, objawy zmęczenia oczu nadal występują u ponad 84% badanych! Dowiedz się więcej, zapraszamy do zapoznania się z wynikiami Ankiety.
Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2021