Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówŁzy odgrywają niezwykle istotną rolę w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Są one stale wydzielane poprzez gruczoł łzowy i wraz z domieszką wydzielin drobnych gruczołów śluzowych i łojowych znajdujących się w spojówkach, tworzą tzw. Film łzowy.

Jego rolą jest ciągłe oczyszczanie oka z wszelkich zanieczyszczeń, w tym także z czynników mogących powodować reakcje alergiczne, ochrona przed zakażeniami oraz zapewnienie właściwej wilgotności i gładkości przedniej powierzchni gałki ocznej. Inaczej mówiąc, film łzowy działa jak „smar” zapewniając właściwe środowisko łatwości wykonywania wszystkich ruchów oczu i powiek.

Bardzo często zdarza się, że wydzielanie łez zostaje zmniejszone lub taż ich skład ulega niekorzystnym zmianom. W takich sytuacjach nie wypełniają one swoich fizjologicznych zadań i pojawiają się dolegliwości, które ogólnie określa się jako "zespoł suchego oka".


Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2022