Redakcja Kontakt Opinie Dla okulistówBezpieczna pielęgnacja soczewek kontaktowych

Jak wynika zarówno z badań użytkowników soczewek kontaktowych jak i bezpośrednio z pracy specjalistów kontaktologów, przestrzeganie zaleceń odnośnie właściwej pielęgnacji przez pacjentów, pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Specjaliści szacują, że aż 50-90% pacjentów nie stosuje się do zaleceń pielęgnacji. Może to dziwić, zwłaszcza, że ich lekceważenie bezpośrednio wpływa negatywnie na komfort noszenia oraz rozwój potencjalnych infekcji oczu.
Makijaż a soczewki kontaktowe

W czasie rozpoczętego właśnie karnawału, warto przypomnieć sobie podstawowe i żelazne zasady związane z makijażem przy soczewkach kontaktowych. Poniżej przedstawiamy klika kluczowych rad, jakimi powinny się kierować użytkowniczki soczewek kontaktowych podczas nakładania makijażu.


Antyrefleks to nie wszystko

W najnowszym numerze czasopisma naukowego "Kontaktologia i optyka okulistyczna", ukazała się publikacja n/t przeprowadzonej na stronach naszego Serwisu Ankiety "Ergonomia Oka". Autorką tekstu jest dr Anna Wójcik-Gryciuk, która na co dzień odpowiada na pytania internautów w sekcji "Zadaj pytanie specjaliście".


Dobre spojrzenie

Na podstawie książki „Lepszy wzrok bez okularów metodą Bates'a”. Inne spojrzenie na problem krótkowzroczności.

Tekst autorski - Daria Gralka


Jaki monitor wybrać?

Na temat wyboru monitora oraz jego szkodliwości dla naszego zdrowia toczy się wiele dyskusji. Udział w rynku monitórów tradycyjnych CRT wynosi obecnie zaledwie 35%. Czy zatem monitory LCD to już ideał?

Źródło: miesięcznik "ATEST - Ochrona Pracy", nr 8/2008


Zaplątani w sieć

Enter czy ESC?
Granicę, za którą zaczyna się e-nałóg łatwo przekroczyć. Dużo trudniej zrobić STOP! Nałóg życia w wirtualnym świecie może doprowadzić internautę do śmierci z wycieńczenia.

Źródło: "Newsweek", dodatek specjalny "Newsweek Junior", czerwiec 2008Praca przy komputerze w konsekwencji może być początkiem naszych kłopotów ze zdrowiem. Czy wiecie co wpływa na Wasze samopoczucie podczas pracy przy komputerze i jak możecie sobie pomóc?
Ankieta dzięki uprzejmości


 
 
Copyright © Linea Optica 2008 - 2022